zdroj: kanál Tuckera Carlsona

Z rozhovoru Tuckera Carlsona s renomovaným nemeckým ekonómom prof. Richardom Wernerom.

Svet sa ocitá na vážnej civilizačnej križovatke. Technologický pokrok, ktorý mal pôvodne ľudstvu slúžiť a oslobodzovať ho, se v rukách novodobých centralizátorov stáva nástrojom na budovanie doposiaľ nevídaného digitálneho otroctva. Renomovaný nemecký ekonóm, profesor Richard Werner, v hlbokom rozhovore s publicistom Tuckerom Carlsonom odhalil pozadie procesov, ktoré priamo útočia na samotnú podstatu ľudskej slobody a kresťanského usporiadania spoločnosti.

Princíp subsidiarity verzus satanská snaha o absolútnu kontrolu

Pre katolícke sociálne učenie je kľúčovým pilierom princíp subsidiarity. Ten hovorí, že rozhodovanie má ostať na čo najnižšej možnej úrovni – v rodine, obci, regióne. Subsidiarita chráni ľudskú dôstojnosť a slobodu, pretože rešpektuje človeka ako bytosť stvorenú na Boží obraz, obdarenú slobodnou vôľou. Kresťanská decentralizácia prináša prosperitu a mier.

Súčasné globalistické elity však presadzujú presný opak: extrémnu, totalitnú centralizáciu. Profesor Werner v rozhovore upozorňuje, že moderné technológie vrátane umelej inteligencie (AI) nie sú vyvíjané s cieľom pomôcť ľudskej produktivite. Ak by to tak bolo, elity by uplatňovali decentralizáciu, ktorá je historicky najefektívnejšia. Skutočným motorom je však túžba po absolútnej kontrole. Sledujeme pokus o vybudovanie systému, ktorý nápadne pripomína varovania zo Svätého Písma o nemožnosti „kupovať a predávať“ bez povolenia vládnucej moci.

Digitálna mena centrálnych bánk (CBDC): Definitívna pasca

Najväčšie nebezpečenstvo dneška nepredstavujú tanky, ale prichádzajúca digitálna mena centrálnych bánk (CBDC). Profesor Werner varuje, že zavedenie CBDC nie je len technologickou inováciou, ale zmenou civilizačnej paradigmy. Ide o splnený sen každého totalitného diktátora v dejinách:

  • Úplná strata súkromia: Každá transakcia, nákup chleba či príspevok na farnosť, bude monitorovaná centrálnou bankou.
  • Programovateľné peniaze: Elity budú môcť určiť, na čo svoje peniaze smiete a nesmiete minúť. Ak prekročíte „uhlíkovú stopu“ alebo vyjadríte nesúhlas s oficiálnou ideológiou, vaše peniaze prestanú fungovať.
  • Geografické väzenie: Peniaze môžu byť obmedzené na platnosť len v okruhu 15-minútových miest. Ak sa pokúsite odcestovať bez povolenia, váš účet sa zablokuje.

Absolútna moc korumpuje absolútne

Werner v rozhovore cituje slávny výrok britského mysliteľa lorda Actona: „Moc korumpuje a absolútna moc korumpuje absolútne.“ Ako katolíci dobre poznáme hlbokú realitu dedičného hriechu a slabosť padlej ľudskej povahy. Teológia aj história nás učí, že človek je náchylný k pýche a zneužívaniu moci, ak nie je brzdený morálnymi zákonmi a dôsledným rozdelením kompetencií. Dať hŕstke nevolených sociálnych plánovačov v centrálnych bankách do rúk nástroj na mikro-manažment životov miliárd ľudí je priamym pozvaním k tyranii obludných rozmerov.

Tento zápas, ktorý dnes prebieha, preto nie je len politický, technologický či ekonomický. Vo svojej najhlbšej podstate je to zápas morálny a duchovný. Je to stret medzi kresťanským pohľadom na svet, ktorý vníma človeka ako slobodné Božie dieťa obdarené neodňateľnou dôstojnosťou, a pyšným neobabylonským projektom, ktorý chce človeka obrať o jeho jedinečnú identitu a premeniť na sledovaný objekt v rukách technokratov.

Našou povinnosťou ako veriacich je nestratiť bdelosť, odmietnuť plány na totálnu centralizáciu a neúnavne presadzovať princíp subsidiarity v našich komunitách: „Stojte teda pevne a nedávajte sa znova zapriahnuť do jarma otroctva.“ (Gal 5).

*** Zdrojový rozhovor na YouTube: „Every Major War Begins Under False Pretenses & the Central Banks Are Behind It. Economist Explains.“ (Tucker Carlson Network, Youtube ID: 3Wi_zQX–wE)

Jedna myšlienka na článok “Princíp subsidiarity verzus satanská snaha o absolútnu kontrolu: Duchovný zápas o slobodu človeka”
  1. Spomínam si na slovo subsidiarita na prednáške KDH od MUDr. Anton Neuwirth, Dr.h.c v Spišskej Novej Vsi po roku 1989…
    Dnes so smútkom konštatujem, že lepšie keby som to nikdy nebol počul, lepšie keby nikdy nevzniklo KDH, keby „totalitu socíku“ nikdy nevystriedala liberálna demokracia!
    Po skutkoch ich poznáte! To platí ! Tí skôr narodený s hrôzou porovnávajú kde sme sa to dostali!
    Nemáme osobnosť, ktorá jednoducho vysloví pravdu o nevydarenej epoche od sviečkovej až po dnešok!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *