zdroj obr: kanál DWS NEWS

Nemecký biskup Bätzing obhajuje kontroverznú profesorku Brosius-Gersdorf, ktorá spochybňuje ľudskú dôstojnosť pred narodením. Tvrdí, že si nezaslúži byť takto poškodená, zatiaľ čo iní biskupi, ako Voderholzer, Oster a Gössl, s ňou ostro nesúhlasia. Biskupi Marx a Bätzing k tejto téme mlčali.

Bätzing prekvapivo chváli § 218a nemeckého Trestného zákona, ktorý umožňuje beztrestné usmrtenie nenarodených detí, a označuje ho za „múdru rovnováhu“. Odmieta sa zapájať do debaty, aby nedal AfD priestor a neprispieval k rozdeleniu spoločnosti. Bätzing celú situáciu vníma ako politickú personálnu otázku, do ktorej sa nechce vyjadrovať a tvrdí, že „tento kultúrny boj nepotrebujeme.“

Podľa protokolu zo zasadnutia právneho výboru Bundestagu z roku 2025 profesorka Brosius-Gersdorf uviedla: „Podľa môjho názoru existujú dobré dôvody pre to, aby záruka ľudskej dôstojnosti platila až od narodenia.“

Podobné argumenty prezentuje Brosius-Gersdorf aj v zborníku z roku 2024, venovanom jej školiteľovi Horstovi Dreierovi, v texte s názvom „Záruka ľudskej dôstojnosti a právo na život pre nenarodených – potreba reformy v oblasti interrupcií“. V ňom okrem iného píše: „Predpoklad, že ľudská dôstojnosť platí všade tam, kde existuje ľudský život, je biologisticko-naturalistický mylný záver. Záruka ľudskej dôstojnosti a ochrana života sú právne oddelené.“ Pre biskupa Bätzinga to očividne nie je problém.

Biskup, ktorý o veci dni mlčal, teraz prekvapuje „krokodílími slzami“ nad „úbohou ľavicovou“ profesorkou Brosius-Gersdorf, chváli nemecký zákon o potratoch a útočí na AfD.

Musím priznať, že túto nejednotnosť, toto rozdelenie v danej téme mi veľmi pripomína kontroverznú situáciu, keď bývalý americký prezident Biden, mimochodom v posledný deň svojho úradu ocenený slobodomurárskou lóžou za šírenie ich myšlienok napriek tomu, že opakovane vyzdvihoval svoju aktívnu príslušnosť ku katolicizmu, ako napr. zdôrazňovaním svojej potreby chodiť do kostola a potreby modlitby, verejne obahjoval a zastával sa potratov. Keď ho potom niektorí novinári konfrontovali a poukazovali na to, že jeho otvorená verejná obhajoba potratov je v protiklade s tým, ako sa k tejto téme vyjadrujú kňazi a biskupi, Biden na túto novinársku poznámku okamžite rázne reagoval a ohradil sa slovami: „NO, they do not all say that.“ – (Nie, nie všetci to tak hovoria.)

zdroj obr: youtube
zdroj obr: youtube, The Remnant Video

A hoci to znamená, že aj v takej zásadnej veci už nepanuje jednota ani tam, kde by sme ju vzhľadom na Piate prikázanie oprávnene čakali, nie je to nepredvítateľné, že také rozkoly nastanú.

Napokon, pripomína to v mnohom stať z Evanjelia:

Ježiš predniesol zástupom aj iné podobenstvo: „Nebeské kráľovstvo sa podobá človekovi, ktorý zasial na svojej roli dobré semeno. Ale kým ľudia spali, prišiel jeho nepriateľ, prisial medzi pšenicu kúkoľ a odišiel.

Keď vyrástlo steblo a vyháňalo do klasu, ukázal sa aj kúkoľ. K hospodárovi prišli sluhovia a povedali mu: ‚Pane, nezasial si na svojej roli dobré semeno? Kde sa teda vzal kúkoľ?‘

On im vravel: ‚To urobil nepriateľ.“

Keď sa sluhovia spýtali, či majú kúkoľ od pšenice oddeliť a vyzbierať, dostali túto odpoveď:

Nechajte oboje rásť až do žatvy. V čase žatvy poviem žencom: Pozbierajte najprv kúkoľ a poviažte ho do snopov na spálenie, ale pšenicu zhromaždite do mojej stodoly.‘“

zdroje: Výveska, kath.net, The Remnant Video, misia fatima (https://www.misiafatima.sk/vzorneho-katolika-bidena-na-konci-jeho-prezidentury-ocenili-slobodomurari/)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *