Modlitbové stretnutie sa uskutoční v symbolický deň – na sviatok Panny Márie Fatimskej, v stredu, 13. mája 2026 od 16:30 hod.

  • Dátum: 13. mája
  • Stretnutie s poslancami NR SR: 16:30 hod.
  • Odprosovacia modlitba sv. ruženca: 17:00 hod.
  • Miesto zrazu: Pred budovou Národnej rady SR v Bratislave.
  • Program: Spoločný presun k súsošiu sv. Cyrila a Metoda pod Bratislavským hradom (len 300 metrov od parlamentu). Práve títo naši vierozvestcovia držia v rukách dvojkríž, ktorý bol tak potupne zneuctený.

Poslancom NR SR odovzdá otec Kuffa apel, aby sa vo veci ďalej konalo na pôde parlamentu. Potom sa prihovorí prítomným a spoločne sa pomodlíme svätý ruženec ako akt odprosenia a prosby o milosrdenstvo pre náš národ i pre tých, ktorí sa dopúšťajú takýchto skutkov.


V posledných dňoch otriasol kresťanskou verejnosťou na Slovensku akt, ktorý prekračuje hranice umeleckej slobody a hlboko zasahuje do náboženského a národného cítenia. Študent Vysokej školy výtvarných umení zverejnil „dielo“, pri ktorom hrubým a dehonestujúcim spôsobom zneužil štátny znak.

Keďže ústredným motívom nášho znaku je dvojkríž, nejde len o zneuctenie štátnosti, ale o priame rúhanie a akt blasfémie voči symbolu našej spásy.

Na problém sme upozornili aj v tomto rozhovore v Žakovciach, kliknite na obrázok, otvorí sa Vám video:

Drahí kresťania, Slováci! Do očí sa nám smeje pýcha, ktorá už nepozná hraníc. To, čo sa odohralo na pôde akademickej pôdy, nie je umenie. Je to pľuvanec do tváre Krista, je to kopanec do našich dejín a vedomá urážka každého jedného z nás.

Pri tomto pre verejnosť vystavenom rúhaní sa zneuctil náš štátny znak tým najvulgárnejším spôsobom, aký si ľudská myseľ dokáže predstaviť. Tým, že do tohto aktu zatiahol dvojkríž, symbol našej spásy a identity, ide o čin do očí bijúcej blasfémie, ktorý volá do neba!

V spolupráci s otcom Mariánom Kuffom pozývame každého, komu v žilách koluje kresťanská krv a komu nie je ľahostajná česť našej krajiny, aby prišiel odprosiť za túto nehoráznu blasfémiu.


Budeme sa len nečinne prizerať?

Kým my mlčíme, oni stupňujú agresivitu. Kým my ustupujeme, oni šliapu po tom, čo je pre nás sväté. Kríž, na ktorom za nás zomrel Boží Syn, sa stal rekvizitou v perverznom vyjavení. Toto nie je len útok na štátny symbol – je to útok voči samotnému Spasiteľovi!

Nastal čas, aby sme sa prestali schovávať v obývačkách. Ak dnes neubránime kríž, zajtra nám vezmú všetko. Pozývame každého, komu v žilách koluje kresťanská krv, aby prišiel ukázať, že tieto činy nám kresťanom nie sú ľahostajné a nemôžeme sa im ticho prizerať alebo prehliadnuť.

„Kto sa ma zastane pred ľuďmi, toho sa aj ja zastanem pred svojím Otcom.“


Spoločné odprosenie v duchu Fatimy

V duchu pokánia a s úmyslom odprosiť za tento nehanebný čin výsmechu vás pozývame na modlitbové stretnutie. Naším cieľom nie je nenávisť, ale duchovná náprava a vyznanie úcty k tomu, čo je nám sväté.

„Kríž je znakom spásy a náš štátny symbol je dedičstvom otcov. Nemôžeme mlčať, keď sa z neho stáva nástroj vulgárnej prezentácie.“

Stretnutie organizujeme v spolupráci s otcom Mariánom Kuffom, ktorý nás povedie v spoločnej modlitbe.


Príďte s pokorou v srdci vyznať, že kríž si ctíme a nenecháme ho tupiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *