Milí priatelia, v dobe, keď protesty proti progresivizmu mali mať občiansky ráz, Misia Fatima na tejto iniciatíve participovala. Bolo to však v dobe bez účasti aktívnych politikov, ktorých strany sa v skutočnosti na klamlivom progresivizme skryto či otvorene podieľajú. So súčasnou podobou organizovania protestov, keď na pódiu vystúpia zástupcovia politických strán, ktoré, ako sa zdá, takúto politiku prostredníctvom napríklad aparátu Ministerstva školstva či vnútra presadzujú, či dokonca predseda politickej strany, Z. Kollár právoplatne odsúdený za korupciu, sme sa rozhodli my, ako aj nami pozvaní ďalší hostia, (napr. ďalší známy kňaz, študentky, ktoré zažívajú progresivisitckú propagandu v škole, a iní účastníci zo zahraničia), aktívne viac nezdieľať toto pódium (pokiaľ sa týmto protestom nevráti ich občiansky ráz a dôveryhodnosť).

Boj proti progresivizmu je duchovný boj, preto na Košickom proteste znel aj pozdrav a povzbudenie jeho excelencie, biskupa Schneidera a na Žilinskom vystúpil otec Mordel. Za Misiu Fatima na poslednom podujatí, na ktorom sme aktívne participovali, odznelo:

Povedzme si nahlas a bez obalu, ako vyzerá v západnej demokracii „progresívna verzia slobody“, ktorá prichádza aj k nám a ktorú nechceme:

Učiteľom hrozí trestné stíhanie ak sa nepodriadnia rodovej ideológii a odmietnu lož. Napríkla írsky učiteľ Enoch Burke strávil posledné Vianoce vo väzení – nie preto, že by niekomu ublížil, ale preto, že odmietol oslovovať žiakov vymyslenými rodmi.

Progresívci trvajú na tom, aby sme prestali hovoriť Pravdu a riešili pocity. A to sa dostáva do zákonov. Západná liberálna demokracia, ktorá sa oháňa toleranciou, ukazuje svoju totalitnú tvár.

Pozrime sa do Škótska na 75-ročnú starú mamu Rózu Dochertyovú, ktorá bola zatknutá len preto, že ticho stála pred nemocnicou s nápisom: „Nátlak je zločin, som tu na rozhovor, ak chcete.“ Polícia s ňou zaobchádzala ako so zločincom – žene po operácii oboch kĺbov odmietli dať do cely čo i len stoličku! Ak je toto „pokrok“, tak sme sa ako civilizácia vrátili do najtemnejšieho útlaku.

V Škótsku už zákon zachádza ešte ďalej. Stačí, aby vás okoloidúci blízko nemocnice uvidí pri modlitbe a pocíti sa tým oplyvnený alebo ak bývate v blízkosti kliniky a zbadá pro-life plagát vo vašom okne, stávate sa zločincom.

To nie sú znaky slobodnej spoločnosti, ale totalitného režimu, ktorý sa bojí pravdy. Pravdy sa každý totalitný režim bojí. A každý totalitný režim o sebe tvrdí, že si ho ľudia slobodne zvolili. A vždy ide o manipuláciu. Lebo progresívcov , ktorým médiá nafukujú čísla, je menšina. Napriek ich sľubom, progresivizmus vedie k diabolskej totalite.

Priznajme si, s akým pokrokom máme do činenia. Cieľ je starý: zničiť rodinu. Robia to rafinovane. Tak, ako to robili komunisti, aj progresívci vyháňajú deti povinne od útleho veku (už od 3 rokov) do škôlok ako to pripravil súčasný aparát ministerstva školstva. Prečo? Aby na ich výchovu o.i. mohla vyplývať ideológia a oslabil sa vplyv rodičov.

A kde na svete ako prvý zlegalizovali potrat? V Sovjetskom Rusku v roku 1920. Dnes sa tento „pokrok“ znásobuje a my sa pýtame: Je uľahčenie potratu – teda zákonné vraždenie budúcich generácií z peňazí nás všetkých – skutočne pokrokom? To je krok do priepasti.

Mnohí z nás sme veriaci. Sme Cirkev bojujúca. Je naivné čakať, že zlo samo pominie cez „pozitívne myslenie“. To je diablova taktika – presvedčiť nás, vybrať si ľahšiu cestu, nebojovať. Sestra Lucia z Fatimy to povedala jasne: Posledný zápas medzi Pánom a kráľovstvom satana bude o manželstvo a rodinu. Ten zápas prebieha práve teraz.

Sme z Misie Fatima. Panna Mária nás varovala, že omyly Ruska sa rozšíria do celého sveta. Dnes tie omyly nenesú nálepku komunizmus, ale hovoria si „progresivizmus“.

Alebo veríme, že lekársky pokrok v potratoch, voľný sex, potratové tabletky a eutanázia sú pokrokom ľudstva? Je to rovnaké pokušenie, akému podľahla Eva a Adam v raji: prísľub falošnej slobody ak sa vzbúria a vzbúrime Božím pravidlám. A prinieslo im to koniec pokoja.

My odmietame diabolskú totalitu a diabolský režim v mene „pokroku“. Zostaňme verní stálym hodnotám, Odvahe a Pravde.

A na ten diabolský pokrik „musia sa nás báť“ nech zaznejú slová sv. Jána Pavla II.: Nebojte sa! MY SA NEBOJÍME.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *